top of page

 

                  Метод "Лялька-персона"

                                Метод «ляльки - персони» - це інноваційний педагогічний підхід,                                              спрямований на формування соціальної компетентності, розвитокемпатії,                                  виховання толерантного ставлення до дітей-інвалідів та дітей з                                                      особливими    потребами.
                                                                   
                                                                          Головна ідея цього методу:
  • Створення рівних можливостей для всіх дітей та формування позитивного ставлення до оточуючого;

  • Чуйне ставлення та індивідуальний підхід до кожної дитини, її думок, переживань;

  • Забезпечення умов для того, щоб кожна дитина почувала себе комфортно, щоб її думки визнавали і цінували (особливо сором’язливі діти, які ще недостатньо володіють мовою спілкування);

  • Здійснення педагогічних втручань у належний час і спосіб, щоб делікатно підтримувати і допомагати дітям розвивати впевненість у собі, довіру і самоповагу;

  • Допомога дітям з особливими потребами відчути себе рівноцінними учасниками освітнього процесу, життя;

  • Створення можливостей для гри дітей у безпечному і стимулюючому середовищі з турботливими дорослими.

  • Формування емоційного інтелекту.

         
        Ляльки-персони дають змогу проводити ефективні, стимулюючи та цікаві бесіди, спрямовані на формування емоційної грамотності, заохочення особистісного зростання у комфортній психологічній атмосфері. Використання цього методу дає можливість самостійно знаходити вихід з кризових ситуацій і отримувати шляхи вирішення дитячих проблем, формує критичність і самостійність мислення.
         Ляльки та їх історії навчають співчувати і допомагають зрозуміти, що прізвиська, дражніння, виключення з гри, несправедливе поводження завдають дітям такого ж болю як і інші агресивні фізичні дії однолітків.Діти відчувають емоційну спорідненість із лялькою персоною і починають довіряти їй свої радості і печалі. Завдяки цьому діти мають змогу вільно висловлювати свої думки і почуття, ставити запитання і вчасно повідомляти про свої потреби, сигналізувати про свої проблеми.
bottom of page