top of page

 

Виховання дітей у дитячому садку. батькам на замітку.

          Перші роки життя малюка - це час, коли в дитини закладаються основні знання і навички, без яких неможливий гармонійний розвиток особистості надалі. Виховання дитини - завдання відповідальна і непроста для батьків. Тому багато хто воліє користуватися допомогою кваліфікованих вихователів. Яким має бути виховання дітей у дитячому садку, чи потрібно віддавати дитину в дошкільний заклад і чому? Цю тему і пропонуємо обговорити.

 

Гармонійний розвиток і виховання дітей у дитячому садку

             У молодшому віці розвиваються і формуються основні психологічні процеси у дітей, такі як мислення, пам'ять, сприйняття, мова. Тому вкрай важливо на цьому етапі забезпечити дитині можливість всебічно пізнати навколишній світ і познайомитися з соціумом, де йому належить розвиватися і жити.

         Рішення про те чи потрібно віддавати дитину в дитячий сад, повинні самостійно прийняти батьки. Але очевидно, що малюк, ніде, так як у дитячому садку і в товаристві своїх однолітків, не зможе отримати всебічного розвитку, навичок спілкування. Дітки, яких готували до школи в домашніх умовах, дуже часто губляться в суспільстві чужих «дядьком і тіткою», які намагаються їх вчити в стінах школи. Нерідко вони, на здивування батьків, показують гірші результати, просто тому, що бентежаться спілкуванню зі сторонніми, бояться чужих дітей. Виявляються просто психологічно не підготовленими до цього життєвого етапу.

         До того ж мамам і татам далеко не завжди вдається повноцінно займатися з дітками, розвивати їх розумово в повному обсязі. Програма виховання в дитячому садку з лишком може компенсувати прогалину знань, залишивши вам тільки приємні хвилини спілкування з вашою крихіткою.

 

Що включає виховання дітей дошкільного віку?

          Дитячий садок - другий соціальний інститут після сім'ї в житті вашого малюка. Це колосальний досвід для будь-якої дитини, особливо активно розвивається і допитливого.
           У дитячому садку виховання дітей дошкільного віку спрямоване, в першу чергу, на те, щоб діток навчити жити в соціумі, навчити необхідним навичкам спілкування, взаємодії з оточуючими людьми.Спілкування з однолітками для дошколят - необхідно для гармонійного повноцінного розвитку. Головна причина тому - розвинений ефект наслідування у діток, який дозволяє освоювати нові вміння та знання набагато швидше, коли відбувається навчання в колективі.
         Звичайно, багатьох батьків може лякати процес адаптації малюка в дитячому садку. Згладити цей процес зможе тільки грамотне поведінку вихователів і ваша підтримка і заохочення малюка. Але однозначно можна сказати, що цей процес найбільш безболісний, найбільш щадний, на відміну від тих труднощів, з якими доведеться зіткнутися домашнім діткам в шкільному колективі.
           Програма виховання в дитячому садку включає навчання основним існуючим законам спілкування: малюк вчиться шукати і знаходити компроміс між власними бажаннями та інтересами оточуючих його людей, відстоювати власну точку зору і разом з цим стримувати себе і свої емоції у вирішенні спорів. Виховання дітей у дитячому садку дає можливість навчитися відстоювати свою думку, шляхом аргументів, а не сліз і істерик, як часто трапляється вдома. Під наглядом вихователя дітки набувають свої перші дорослі навички самостійності (одягатися, умиватися, заправляти ліжко, прибирати зі столу посуд після обіду і так далі), які безцінні для самоорганізації малюка вдома і, незабаром, в школі.
          Особливо цінним є те, що в колективі однолітків дані навички формуються природним чином, як би самі собою - в процесі спілкування і під час гри з іншими дітками.Безумовно, виховання дітей у дитячому садку, анітрохи не применшує важливості домашньої освіти. Проте, враховуючи, що сьогодні досить рідко в сучасних сім'ях народжується більше одного малюка, найдоступнішим для дитини джерелом спілкування в колективі і, таким чином, повноцінного розвитку залишається саме дошкільний заклад.
         Програма виховання в дитячому садку крім знайомства дитини з соціумом, спрямована на розумовий, фізичне, естетичне і моральне його розвиток. Все це є необхідними компонентами для формування самодостатньої, цілісної особистості.Завдання вихователя дитячого садка - запропонувати дитині найрізноманітніші заняття, що дозволяють реалізуватися повною мірою.
      Таким чином, для дитини створюються такі умови, що б він зміг розвинути п'ять основних особистісних потенціалу - пізнавальний, комунікативний, ціннісний, художній і фізичний.

Особливості виховання дітей дошкільного віку в дитсадку

       Дошкільне виховання дітей у дитячому садку має дуже сильні відмінності від подальшого утворення діток в школі. Адже, у кожного віку свої закони, відповідно до яких розвивається дитина. На плечі вихователів у дитячому садку лягає дуже складна і серйозна задача: передати маленьким діткам всі необхідні навички, без яких неможливо буде обійтися в подальшому, розвинути в діток всі ті здібності, які можуть знадобитися в житті на подальших етапах розвитку. Щоб вирішити це завдання необхідно до кожної дитини підібрати «ключик», знайти найбільш підходящі саме для нього способи навчання і подачі нової інформації.

      Дошкільне виховання дитини може дати чудові результати завдяки грамотним поясненням вихователя, практичним завданням або рольових ігор, головне, щоб дитина в процесі навчання мав можливість демонструвати самостійну активність, а не просто слідувати вказівкам вихователя. Професійні вихователі застосовують різні методи, що дозволяють досягти бажаного результату з урахуванням індивідуальних особливостей кожної дитини в групі.
bottom of page