top of page

 

             Здоров'я будь-якої людини приблизно на 70% залежить від його способу життя. Само собою, якщо починаючи з дитинства привчити дитину до різноманітних оздоровчим процедурам, то це благотворно вплине на імунітет малюка, а, отже, і на його здоров'ї.

 

            Цілком можна почати прищеплювати звичку до здорового способу життя саме з загартовування! Тим більше що літо, як пора року, найбільш підходить для цього. Перед початком загартовування слід порадитися зі своїм педіатром, бо окремі способи загартовування підходять не для кожної дитини. Педіатр надасть допомогу у визначенні доцільності різних методів загартовування для дитини залежно від її віку та стану здоров'я.

 

         Слід також мати на увазі, що всі процедури необхідно проводити регулярно, при цьому поступово збільшуючи їх інтенсивність і тривалість.

 
Отже, серед основних способів загартовування можна виділити наступні:

 

1. Спосіб «Холодної плями»
По завершенні купання в досить великій ванні відкрити кран з

холодною водою (не більше ніж на хвилину). Дитина в цей момент

розташовується на іншому кінці ванни. Далі мама повинна взяти

малюка під руки (вода при цьому йому по груди) і прокатати по

набіглої холодній воді. Спочатку це робиться одного разу.
 

2. Спосіб повітряних ванн
Як правило, повітряні ванни проводяться перед початком купання, або при переодяганні дитини. Цей спосіб загартовування передбачає перебування малюка голяка. Повітряні ванни будуть більш ефективними, якщо повітря в кімнаті буде прохолодним (слід заздалегідь провітрити), і при їх проведенні в сукупності з масажем або гімнастикою.


3. Ходьба босоніж
Поскольку на человеческой стопе располагается много нервных окончаний, данный метод также приносит пользу. Благотворно влияет на здоровье ходьба босиком: по песку, гальке, или траве летом, и просто по квартире – зимой.
 

4. Загартовування за допомогою прогулянок на свіжому повітрі
Дитині необхідно навіть взимку гуляти щонайменше 3 годин на день, влітку - ще більше. Легкий вітер і сильний дощ не повинні бути перешкодою!

 

5. Обтиранння
Бажано почати з сухих обтирань і плавно переходити до обтирання за допомогою вологого рушника. Процедуру необхідно проводити в наступному порядку: починаєте з ніг і просуваєтесь вище.
 

6. Загартовування в сауні або лазні
Першу процедуру слід проводити не більше 5 хвилин, під час неї дитину необхідно посадити на саму нижню полицю. Пізніше, по виходу з лазні або сауни малюка бажано напоїти, оскільки разом з потом організм втрачає рідину у великій кількості.
 

7. Закаливание обливанием
Загартовування подібним способом слід застосовувати після купання. Перед тим як вийти з ванної, дитина піддається обливанию холодною водою. Для немовлят використовується вода з температурою нижче на 1-2 градуси тієї, в якій проводилося купання. Надалі зі збільшенням віку різниця температур може доходити до 12-15 градусів.


8. Загартовування за допомогою контрастного душу
Как и любую закаливающую процедуру, чередование подачи теплой и холодной воды необходимо начинать плавно. Первоначально переключать душ на более прохладную воду следует всего однажды, по завершению душа, и на несколько секунд. Со временем можно и нужно увеличивать как количество чередований, так и их продолжительность.

bottom of page